ویترای و تراریوم

جزئیات پروژه

دسته بندی ها :

ویترای یا هنر نقاشی بر روی شیشه :

روح لطیف و زیبای شیشه این ماده را به یکی از مناسبترین ابزار برای نقاشی تبدیل کرده چرا که به دلیل شفافیتی که دارد می تواند ماهیت رنگها را همانگونه که در خور موجودیت زیبایشان است به نمایش گذارد. این نوع نقاشی قدمتی دیرینه دارد و به خاطر قدیمی بودنش روشهای مختلفی برای ایجاد یک اثر در این هنر موجود است که با گذشت زمان، روشها، ابزار مورد نیاز و حتی طرحها و نقشهای آن نیز دچار تحول و پیشرفت بسیار زیادی شده، که امروزه متداولترین روش، استفاده از خمیرهای دورگیر ویترای و رنگهای مخصوص نقاشی روی شیشه و طرحهای مدرن می‌باشد.

 

تراریوم یا باغ شیشه ای:

کلمه ی ترایریوم کلمه ای لاتین است که از دو قسمت terra به معنی خاک و زمین و rium به عنوان پسوند مکان تشکیل شده است . بر این اساس می توان این عبارت را به نمایشگاه جانداران زمینی ترجمه کرد .

تراریوم سازه ای است که در نگاه اول شباهت زیادی به آکواریوم دارد ، تنها با این تفاوت که به جای آب و ماهی در آن از گل و گیاه نگاهداری می شود . اما در اصل تفاوت های زیادی بین این دو وجود دارد .

ترارویم در لغت به معنی باغ شیشه ای است یعنی ظرفی دربسته از جنس شیشه یا پلاستیک شفاف ، که درون آن گیاهان سازگار با یکدیگر پرورش داده می شوند . گیاهان درون ظروفی از جنس شیشه یا دیگر مواد شفاف احاطه می شوند که تماس آنها با هوای بیرون غیر ممکن یا بسیار محدود می باشد . به همین دلیل محیط داخل تراریوم ، ریز اقلیمی است با رطوبت بالا که امکان پرورش بسیاری از گیاهان حساس به خشکی را که در شرایط معمولی امکانپذیر نیست میسر می سازد .

لطفا از قسمت فروشگاه سایت دیدن فرمایید رد کردن